Matcha

CO JE MATCHA?

Matcha je typ zeleného čaje, který se získává z mladých lístků. Tyto lístky se pomelou na velmi jemný prášek, který je v nápoji našlehán na hustou pěnu a konzumuje se celý obsah. Díky tomu jsou účinky Matcha Tea mnohem silnější než u běžného zeleného čaje, a to až dvacetinásobně. Především pak v Matchi zůstává mnohem více prospěšných látek a ne pouze ty, které se dobře louhují. Matcha je známá především díky velkému množství antioxidantů a svým povzbuzujícím účinkům.

KÁVA VS MATCHA

Matcha a Káva jsou mnohdy spolu spojovány a to pro své účinky i obsah látek. Oba nápoje obsahují kofein v podobné míře, ale i antioxidanty a jiné látky. Káva obecně funguje na organismus rychleji, matcha delší dobu a více vyrovnaně. Kává má tedy rychlejší a silnější nástup a dříve rychleji odezní. Lepší a dlouhodobé soustředění je však spojováno spíše s Matchou a to díky látce L-theanin.

Přejít do obchodu

ÚČINKY

ZVYŠUJE ENERGII

Matcha obsahuje kofein a L-theanin, dvě základní látky, které pozitivně působí na zvýšení energie. L-theanin navíc působí delší dobu a vyrovnává rychlý nástup kofeinu.

ZVYŠUJE FYZICKOU VÝKONNOST

Matcha funguje jako přírodní energy drink a zlepšuje soustředění, ale také zrychluje metabolismus o 30-40 % a proto napomáhá k lepším fyzickým výkonům.

PODPORUJE MOZEK A VÝKON

Sloučenina L-theanin spolu s kofeinem přispívá k lepším funkcím mozku, zvyšuje pozornost a zlepšuje paměť. Zároveň však také snižuje stres a navozuje pocit relaxace.

POSILUJE IMUNITNÍ SYSTÉM

Čaj matcha obsahuje velké množství katechinů a polyfenolů, které chrání tělo před poškozováním buňek, brání růstu nádorů a podporují odumírání rakovinotvorných buňek.

Další účinky

DALŠÍ ÚČINKY

BOHATÝ NA ANTIOXIDANTY A ŽIVINY

Matcha obsahuje velmi vysoké množství antioxidantů a je považována za nejlepší antioxidant vůbec. Obsahuje zhruba 10x tolik antioxidantů než například zelený čaj nebo 100x více než špenát.

PODPORUJE ZDRAVÍ SRDCE

Čaj připravený z matchi snižuje hladinu "špatného" LDL cholesterolu a tryglyceridů. Ty způsobují ucpávání cév a problém s krevní soustavou a srdcem.

POMÁHÁ HUBNOUT

Matcha zrychluje metabolismus a s tím je spojena schopnost spalovat tuky. Dle některých vědeckých studií se jedná až o 17% úbytek tuků při mírném cvičení.

CHRÁNÍ JÁTRA A LEDVINY

Matcha chrání játra a snižuje riziko onemocnění tohoto orgánu. Játra jsou důležitá pro vyplavocání toxinů z těla, metabolizaci léků a zpracování různých živin.

JAK PŘIPRAVIT?

Nasypání matchi

keyboard_arrow_right

Horká voda
70-80°C

keyboard_arrow_right

Našlehání pěny

keyboard_arrow_right

Matcha Tea je hotový

Jak připravit Matcha Tea jako tradiční japonský čaj:

  • do šálku nebo mističky nasypeme cca 1-2g prášku (1-2 bambusové lžičky nebo zhruba čtvrtinu malé kávové lžičky).
  • Matchu zalijeme 0.5 – 0.7 dcl ohřáté vody, jejíž teplota by měla být v rozmezí 70 – 80 °C.
  • Postupně rozmícháváme bambusovou metličkou pohybem ve tvaru „W“ nebo „M“ dokud nenašleháme hustou pěnu.

Tip: po nějaké době kdy Matcha Tea zchladne do optimální teploty určené k pití přidáme jednu lžičku medu a necháme jej rozpustit.

TRADICE

Nápoj matcha je tradičně doprovázen čajovým rituálem, který je spjat s dlouhou Japonskou historií. Tento nápoj byl oblíbený u japonských samurajů, budhistických mnichů nebo dokonce císařů. Tento rituál se za poslední staletí prakticky nezměnil a to ani sběr listů, které se stále sbírají ručně. Tento rituál byl dotažen k dokonalosti a proto si jej můžete v jeho nejlepší formě vychutnat i vy. K přípravě nápoje se využívá bambusová lžička čašaku, čajová miska čawanu a metlička z bambusu zvaná časen.

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

CERTIFIKACE BIO A ORGANIC

Shamind Matcha splňuje nejpřísnější normy a je certifikována jako bio organic a to mezinárodně uznávanými certifikačními autoritami jako je USDA nebo rainforest alliance.

KVALITNÍ MATCHA Z JAPONSKA

Výběr dodavatele je pro nás velmi důležitým aspektem, a proto matcha pochází přímo z Japonska z farmy s dlouhou historií a kvalitním vybavením.

KVALITNÍ BALENÍ

Naše matcha je zabalena v zataveném třívrstém doypack sáčku, který matchu chrání před sluncem a vlhkostí, které mají na kvalitu zásadní vliv.

VÝBĚR PŘÍSLUŠENSTVÍ

Matchu pečlivě vybíráme, ale poskytujeme k ní také patřičné vybavení, aby Váš rituál byl co nejlepší. V nabídce tedy máme misku, kanban (míchátko) a bambusovou lžíci.

CERTIFIKACE

S PŘÍSLUŠENSTVÍM?

BIO MATCHA

Koupit BIO MATCHU

MATCHA SET

Koupit MATCHA SET

MATCHA METLIČKA

Koupit METLIČKU

NEVYHOVUJE TI MATCHA?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat