Kraton

CO JE KRATON?

Kraton (latinsky mitragyna speciosa) je tropická rostlina z jihovýchodní Asie, lépe řečeno strom, který dorůstá až 25 metrů. Z tohoto stromu se sklízí jeho listy, které se následně suší a fermentují. Výsledné barvy jsou závislé na tomto procesu. Dále se dělí na druhy, které se liší především polohou pěstování.

JAK VYBRAT KRATON?

Kraton je nejlepší vybírat na základě barvy, ale i druhů. Barvy jsou primárním klíčem při výběru, a jsou popsány níže na stránce. Po výběru barvy bychom se měli podívat i na jednotlivé druhy. Za nejsilnější sběratelské kusy jsou považovány druhy Borneo nebo Super. Jako nejoblíbenější druhy je označovány především Maeng Da nebo Bali.

Přejít do obchodu

KRATON BARVY

Rozlišit jednotlivé barvy kratonu je velmi jednoduché. Základní jsou barvy žilek na listech této rostliny. Dále je to proces fermetace, kterou kraton prochází. Jednotlivé barvy sběratelského předmětu pak jsou spojovány s rozdílnými pocity po nákupu a následném vystavení. Náš kraton shop nabízí tyto barvy: Green, White, Gold i Red.

ZELENÝ KRATON

Zelené druhy kratonu se suší pomalu v zatemnělé místnosti a jsou oblíbeny po celém světě. Tento druh doporučujeme vystavit na Váš pracovní stůl v místnosti. Oblíben je především u sběratelů, kteří se věnují mentální práci nebo učení, protože zelená barva kratonu může vytvářet pocit stimulace, energie nebo euforie. Tak jako barvy čítají stovky odstínů, tak i kraton můžeme rozlišovat na různé odstíny, kterým říkáme druhy. Každý druh na sběratelovo oko působí jiným dojmem a vzbuzuje v něm odlišné pocity. Na našich webových stránkách uvádíme pocity, které mezi sebou sdílí dlouholetí zkušení sběratelé kratonu.

DRUHY ZELENÝCH KRATONŮ

Pro vyzkoušení doporučujeme zakoupit více druhů ve formě vzorků a posoudit, která barva a její druh ve vás vyvolává přesně to, co hledáte. Kraton Green Bali je vůbec nejoblíbenějším druhem. Nejsilněji upoutají vaši pozornost druhy Borneo, Super nebo Ketapang. Obecně nejznámějším druhem je Kraton Green Maeng Da. Mezi méně známé druhy zeleného kratonu patří například Elephant, jehož sytá barva působí na sběratele velmi euforicky a rozjařeně. Pokud chcete všestranného parťáka do kapsy, doporučujeme zakoupit druh Entikong. Pro lepší soustředění doporučujeme vystavit sáček s druhem Bentuangie. Každý, kdo pracuje s počítačem si chválí vystavení druhu Jongkong vedle klávesnice.

Bali

70%
80%
80%
50%
Vybrat

Borneo

50%
60%
60%
90%
Vybrat

Maeng Da

60%
50%
40%
70%
Vybrat

Jongkong

50%
70%
90%
50%
Vybrat

Super

70%
40%
50%
90%
Vybrat

Ketapang

60%
40%
60%
80%
Vybrat

Entikong

60%
50%
80%
60%
Vybrat

Elephant

70%
40%
50%
90%
Vybrat

Bentuangie

60%
80%
60%
40%
Vybrat

BÍLÝ KRATON

Bílý druh kratonu se suší pomalu, a tedy není vystaven přímému slunečnímu svitu. Zároveň se méně mele a jeho struktura je proto méně hrudkovitá. Oblíben je především u sběratelů, kteří se věnují manuální práci nebo sportu, protože jeho přítomnost může vyvolávat pocit větší energie nebo stimulace. Tak jako barvy rozdělujeme na velké množství odstínů, tak kratonu můžeme rozlišit na jednotlivé druhy. Každý druh působí na sběratelovo oko jiným dojmem a vzbuzuje různé pocity. Na našich webových stránkách uvádíme pocity, které mezi sebou sdílí dlouholetí zkušení sběratelé kratonu.

DRUHY BÍLÝCH KRATONŮ

Pro vyzkoušení jednotlivých barev a druhů doporučujeme zakoupit více druhů například formou vzorků kratonu a díky tomu můžete posoudit, která barva a její druh ve vás vyvolává přesně to co hledáte. Kraton Borneo a Super nejsilněji upoutají vaši pozornost a jsou vhodné především pro zkušené sběratele a jsou získávány ze starších a vzrostlejších stromů. Nejznámějším sběratelským předmětem je z řad kratonu druh Maeng Da, a to díky své všestrannosti. Za velmi univerzální druh je povařován také Bali, jenž získal svůj název velkou oblibou na stejnojmenném ostrově. Posledním druhem, který je velmi ceněným opravdovými sběratelskými nadšenti je druh Jongkong.

Bali

70%
30%
60%
50%
Vybrat

Borneo

80%
10%
20%
90%
Vybrat

Maeng Da

70%
20%
40%
70%
Vybrat

Jongkong

60%
20%
50%
80%
Vybrat

Super

70%
10%
30%
90%
Vybrat

ŽLUTÝ KRATON

Žlutý kraton nebo někdy také zlatý je druh kratonu, velmi specifické barvy. Tato odlišná barva je způsobena zežloutnutím listů, tak jako v našich zeměpisných šířkách je tomu na podzim. Tyto listy mohou mít různé barvy žilek, nejčastěji se však jedná o červené případně zelené barvy žilek. Oblíben je především u sběratelů, kteří mají dlouhou nebo náročnou práci. Tím, že roste déle, tak i jeho působení na vaše smysly může mít delšího trvání. Každý druh působí na sběratelovo oko jiným dojmem a vzbuzuje různé pocity. Na našich webových stránkách uvádíme pocity, které mezi sebou sdílí dlouholetí zkušení sběratelé kratonu.

DRUHY ŽLUTÝCH KRATONŮ

Pro vyzkoušení jednotlivých barev a druhů doporučujeme zakoupit více druhů například formou vzorků kratonu a díky tomu můžete posoudit, která barva a její konkrétní druh ve vás vyvolává přesně to co hledáte. Druhem, který se těší veliké oblibě, a to především díky své univerzálnosti je druh Bali. Nejznámějším druhem, který může také vyvolávat velké množství emocí je druh Maeng Da. K dostání je také druh Borneo, se kterým je spojována především energie nebo síla. Posledním druhem, který je velmi ceněn především u sběratelských nadšenců je druh Jongkong.

Bali

80%
20%
60%
70%
Vybrat

Maeng da

60%
20%
30%
70%
Vybrat

Borneo

70%
10%
50%
80%
Vybrat

Jongkong

40%
70%
30%
70%
Vybrat

ČERVENÝ KRATON

Červený kraton se suší pomalu ve vnitřních prostorách podobně jako bílý kraton. Svou specifickou barvu, odlišnou od ostatních barev kratonu získává díky výrazným červeným žilkám na spodní straně listu. Oblíben je především u sběratelů, kteří si jej vystavují vedle své postele nebo meditačních prostor a tím pomáhá navozovat pocit relaxu, uvolnění nebo lepšího spánku. Každý druh však působí na sběratelovo oko nebo pouze pocitově jinými dojmy. Na našich webových stránkách uvádíme pocity zmiňované zkušenými sběrateli.

DRUHY ČERVENÝCH KRATONŮ

Vzhledem k tomu, že se jednotlivé druhy mezi sebou liší doporučujeme zakoupit a vyzkoušet více různých druhů nebo barev, a to například formou vzorků kratonu. Jako obecně velmi silné pocity ve sběratelích vyvolává především druh Borneo. Ten je považován za vůbec nejsilnější druh napříč barvami a s jeho vystavováním buďte tedy opatrní. Dalším druhem je Super, který je Borneu v lecčem podobný. Mezi klasický druh patří Maeng Da, která vyvolává široké spektrum pocitů. Pro začátečníky je vhodný především Bali, který je podobný druhu Maeng Da. Zkušenýnm sběratelům bychom doporučili především druh Jongkong.

Bali

40%
60%
30%
40%
Vybrat

Borneo

20%
90%
20%
10%
Vybrat

Maeng da

40%
70%
20%
30%
Vybrat

Jongkong

50%
70%
60%
20%
Vybrat

Super

30%
70%
20%
10%
Vybrat

NEDOKÁŽEŠ SI VYBRAT?

NEJPRODÁVANĚJŠÍ!

Koupit NEJ KRATON

NAMIXUJ SI VLASTNÍ!

Koupit STARTER PACK

BUĎ JEDINĚČNÝ!

Koupit LISOVANÝ KRATON

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

Sterilizujeme kraton gama zářením

Náš kraton sterilizujeme v Indonésii pomocí gama záření, což je nejkvalitnější způsob ochrany proti plísním typu salmonella, díky ozáření Vám kraton vydrží vystaven mnohem déle.

Laboratorní testy v Praze

Náš kraton necháváme pro kontrolu kvality testovat na VŠCHT v Praze proti plísním a na množství těžkých kovů, tak aby jeho vystavení bylo bezpečné a nemnožily se v něm cizorodé látky.

Kvalitní balení

Náš kraton je zabalen v zataveném třívrstém doypack sáčku, který chrání obsah před sluncem a vlhkostí, které mají na kvalitu a životnost vystaveného kratonu zásadní vliv.

Pečlivý výběr dodavatelů

Náš kraton pečlivě vybíráme a dovážíme pouze od ověřených dodavetelů. Kvalita kratonu je díky ručnímu sběru v srdci pralesa prémiová a probíhá pouze ze vzrostlých a vitálních stromů.

Přejít do obchodu

CESTA NAŠICH KRATONŮ

 
 
Všechny listy kratonu jsou sbírány ručně.
 
 
Pečlivý výběr těch nejlepších listů kratonu.
 
 
Listy kratonu se pečlivě myjí a čistí.
 
 
Sušení probíhá v krytých prostorách.
 
 
Dále se listy očistí od stonků a nadrtí.
 
 
Zpracování probíhá přímo uprostřed pralesa.
 
 
Ve finále je drť připravena k transportu do ČR.
Koupit KRATON