Acai

Acai

Acai jsou malé plody stejnojmenné palmy, rostoucí Amazonských částech Jižní Americe. Jedná se o velmi dobrý antioxidant s vysokým množstvím prospěšných tuků a nízkým obsahem cukrů. Velmi často se používá při problémech s průjmy a dala by se přirovnat k borůvkám a to jak účinky, tak vzhledem. Acai se sbírá z vysokých stromů ručně a poté se suší mrazem a rozemele na prášek aby vydržela. Hojně je využívána především mezi aktivní populací, neboť se často používá jako přírodní zdroj energii například v posilovnách.

Co Acai obsahuje?

  • Vysoký obsah antioxidantů a vlákniny
  • Vitamíny A, C, E, B
  • Fosfor a Vápník - vitamíny důležité pro zdraví kostí
  • Obsahuje esenciální mastné kyseliny, které pomáhají snižovat cholesterol
  • Obsahuje minerální látky jako jsou draslík, hořčík, měď nebo železo
  • Výživná superpotravina s nízkým obsahem cukru
  • Esenciální mastné kyseliny – omega-3, 6, 9

Účinky

Dodává energii a vitalitu

Acai je zdrojem energie a především lepší regenerace svalstva - proto si jej do své stravy přidávají profesionální sportovci.

Pomáhá s trávením

Díky vysokému obsahu vlákniny pomáhá při problémech se zácpou. Zároveň také pomáhá čistit organismus od škodlivých látek.

Podporuje funkce mozku

Antokyany obsažené v bobulích příznivě ovlivňují funkce mozku a pomáhají zpomalovat stárnutí mozkových buněk.

Posiluje imunitní systém

Antioxidanty obsažené v plodech Acai působí jako podpora přirozené obranyschopnosti organismu u běžných i akutních problémů.

Další účinky

Další účinky

Zlepšuje krevní oběh

Rostlinné sloučeniny obsažené v Acai zlepšují produkci oxidu dusnatého, tedy molekuly, která pomáhá rozšiřovat cévy.

Snižuje riziko rozvoje rakoviny

Acai je dobrým pomocníkem v boji proti některým druhům rakovinového bujení, kde pomáhá brzdit růst a šíření nádorů.

Zabraňuje předčasnému stárnutí

Díky potlačování oxidačního stresu má pozitivní vliv na stárnutí buněk vlivem zpomalení oxidačních procesů.

Snižuje hladinu cholesterolu

Pravidelná konzumace bobulí Acai pomáhá snižovat hladinu glukózy a inzulinu v krvi a to i v lačném stavu.

Koupit ACAI

Dávkování a příprava Acai

Acai se doporučuje přimíchávat především do nápojů jako jsou smoothie nebo také do proteinu. Optimální dávka je 1-2g prášku 2x denně, nejlépe ráno při snídani a po nebo i před fyzickou aktivitou přidáním do smoothie nebo proteinu. Možností konzumace je mnoho, je možné jej přidat do vody a vypít, přimíchat to různých koktejlů, smoothies nebo přidat do kaše. Často se přidává také do proteinů a s dalšími potravina se kombinuje.

Pro koho je Acai vhodný?

Domorodci z oblastí Amazonie bobule Acai používají především při vředových onemocněních a žaludečních problémech. Dále také při infekcích a jako ochranu před různými parazity. Acai je často využíván lidmi, kteří chtějí žít zdravým životním stylem, hledají cesty jak zlepšit své sportovní, ale i pracovní výkony nebo detoxikovat svůj organismus. Diabetikům se doporučuje zapíjet čistou vodou nebo kombinovat s jídlem obsahujícím málo cukru. Nedoporučuje se používat v těhotenství ani při kojení. Nepodávejte malým dětem.

Proč nakoupit u nás?

Bio Kvalita

Naše Acai nese Bio označení, a je certifikována značkou Organic u německých certifikačních autorit, které jsou jedny z nejpřísnějších.

Ruční sběr v Amazonii

Ke sběru dochází ručně, vylezením na několikametrový kmen stromu, ze kterého jej místní sběrači sbírají ručně do připevněných nádob.

Sbíráno přímo v pralese

Sběr Acai je velmi náročný, dochází k němu u přírodně rostoucích stromů, které se nacházejí po celé oblasti Amazonie.

Kvalitní balení

Náš Acai je zabalen v zataveném třívrstém doypack sáčku, který acai chrání před sluncem a vlhkostí, které mají na kvalitu zásadní vliv.

Koupit ACAI

S čím Acai lze kombinovat

Acai je vhodné kombinovat i s dalšími doplňky stravy. V zásadě se jedná o dvě možnosti a sice kombinace s přírodními nakopávači jako je Guarana nebo Maca Peruánská a to například ráno přidáním do smoothie nebo kaše. Po fyzické aktivitě je vhodné kombinovat spíše s Chlorellou. Acai jako takový nezvyšuje sportovní výkony, ale spíše pomáhá k rychlejší regeneraci svalstva proto doporučujeme přidat do proteinu po tréninku.

Posunout nahoru

Související produkty

Chlorella

Koupit CHLORELLU

Nevyhovuje ti Acai?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat