Yerba Mate

CO JE YERBA MATE?

Yerba maté je bylinný jihoamerický čaj, vyrobený z listů a větviček rostliny Ilex paraguariensis. Listy a větvičky rostliny yerba maté se suší, obvykle nad ohněm, a louhují se v horké vodě, aby se z nich vytvořil bylinkový čaj. Yerba Maté je alternativou ke kofeinovým nápojům jako je káva. Látky obsažené v čaji se uvolňují postupně a delší dobu a tak napomáhá udržet člověka bdělého delší dobu.

KÁVA VS YERBA MATE

Yerba Maté obsahuje alkaloid kofein, který je u Yerby nazýván Matein a má povzbuzující a především stimulující efekt. Dále Yerba Maté obsahuje mnoho dalších minerálních látek jako jsou hořčík, vápník, draslík, železo. Mimo jiné obsahuje také vitamíny A, B, C, E a je bohatá na antioxidanty. Yerba Maté se pěstuje v zemích jižní ameriky.

Přejít do obchodu

ÚČINKY

POZITIVNĚ OVLIVŇUJE HLADINU ENERGIE

Yerba Maté a její složka kofein pomáhá zvyšovat, stejně jako jiné kofeinové nápoje, energetickou hladinu a můžete se tak cítit méně unavení a koncentrovanější.

POZITIVNĚ OVLIVŇUJE FYZICKÝ VÝKON

Yerba maté s Guaranou obsahuje kofein, který má pozitivní vliv na svalové kontrakce, působí příznivě proti únavě, a hraje roli v sportovním výkonu - obliby se těší u fotbalistů.

PŘISPÍVÁ K UCHOVÁNÍ DOBRÉ PAMĚTI A KONCENTRACE

Kofein, látka obsažená v Yerbě mate s Guaranou, ovlivňuje hladinu signálních molekul, čímž podporuje funkce mozku a pomáhá udržet soustředění.

KONTROLA APETITU

Alkaloid Theobromin obsažený v Yerbě Maté pomáhá kontrolovat apetit a přispívá k regulaci tělesné hmotnosti.

Další účinky

DALŠÍ ÚČINKY

PŮSOBÍ PŘÍZNIVĚ NA IMUNITNÍ SYSTÉM

Yerba Maté obsahuje saponiny. Tyto přírodní sloučeniny mají protizánětlivé vlastnosti, a zároveň Yerba Maté obsahuje malé množství vitaminu C, E, selenu a zinku.

BOHATÝ NA ANTIOXIDANTY A ŽIVINY

Yerba maté obsahuje antioxidační sloučeniny, jako jsou kofeoyl deriváty a polyfenoly, které mohou přispívat ke správné činnosti srdce.

PŘISPÍVÁ K BOJI SE ZÁNĚTY

Kyselina dikafeoylchinová obsažená v Yerbě Maté napomáhá v boji s infekcemi, záněty nebo viry a zároveň má neuroprotektivní účinky.

PŘISPÍVÁ K NORMÁLNÍ HLADINĚ CUKRU V KRVI

Vysoká hladina cukru v krvi zvyšuje hladiny špatného LDL cholesterolu. Kyselina chlorogenová může pomoci snížit glukózovou absorpci a zlepšit glukózovou toleranci.

JAK PŘIPRAVIT?

Nasypání Yerby

keyboard_arrow_right

Zaletí vlažnou vodou

keyboard_arrow_right

Promíchání směsi

keyboard_arrow_right

Horká voda

keyboard_arrow_right

Louhování a med

Jak připravit čaj z Yerby Maté tradičně:

  • Pro přípravu Yerby Mate se originálně použivá kalabasa, nádoba z vydlabané tykve. Častěji se používají keramické kalabasy, které jsou praktičtější. Čaj je však možné připravit také v hrnku nebo konvici. K samotnému pití se používá bombilla, která yerbu filtruje.
  • Pro běžnou 200 ml sklenici se doporučují zhruba 2 polévkové lžíce Yerby Maté.
  • Nalijeme mírné množství vlažné vody a promícháme.
  • Celou kalabasu, či nádobu poté zalijeme vodou o teplotě 70-80°C.
  • Necháme chvíli luhovat a pak můžeme pít.

Tip: pro ještě lepší chuť doporučujeme přidat med

TRADICE

Čaj Yerba Maté se tradičně konzumuje z nádoby zvané kalabasa, což je vydlabaná tykev, ze které se čaj pije pomoci bombilly, která zachytává úlomky listů. Bombilla je stéblo, které filtruje úlomky listů a větviček Yerby maté. Kalabasa je součástí naší nabídky, můžete vybrat praktické keramické nádoby v originálním stylu. Zároveň nabízíme bombillu a termo nádobu na udržení teplé yerby, která se nazývá Yerbomos.

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

KVALITNÍ YERBA MATE Z BRAZÍLIE

Naše Yerba Maté pochází z Brazílie a je organického původu. Při jejím pěstování proto nebyly použity žádné chemické hnojiva a pesticidy.

VYVÁŽENÁ CHUŤ

Naše Yerba Maté obsahuje také přírodní sladidlo stévie. Ta je zhruba 300x sladší než běžný cukr, narozdíl od něj má velmi nízkou kalorickou hodnotu.

SILNĚJŠÍ DÍKY GUARANĚ

Do naší Yerby Maté přidáváme také Guaranu. Kofein obsažený v Guaraně pomáhá k uchování dobré paměti a koncentrace.

VÝBĚR PŘÍSLUŠENSTVÍ

U nás si můžete k Yerbě Maté zakoupit také příslušenství, aby byl Váš rituál ještě přijemnější. Dostupná je bombilla, kalabasy nebo yerbomos.

Posunout nahoru

S PŘÍSLUŠENSTVÍM?

YERBA MATE S BOMBILLOU

Koupit YERBA MATE

KALABASA RUSTIKÁLNÍ

Koupit KALABASU

YERBOMOS

Koupit YERBOMOS

NEVYHOVUJE TI YERBA?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat