Yerba Mate

CO JE YERBA MATE?

Yerba maté je bylinný jihoamerický čaj, vyrobený z listů a větviček rostliny Ilex paraguariensis. Listy a větvičky rostliny yerba maté se suší, obvykle nad ohněm, a louhují se v horké vodě, aby se z nich vytvořil bylinkový čaj. Yerba Maté se používá především ke stimulaci mozku nebo zvýšení energie.

KÁVA VS YERBA MATE

Yerba Maté obsahuje alkaloid kofein, který je u Yerby nazýván Matein a má povzbuzující a především stimulující efekt. Dále Yerba Maté obsahuje mnoho dalších minerálních látek jako jsou hořčík, vápník, draslík, železo. Mimo jiné obsahuje také vitamíny A, B, C, E a je bohatá na antioxidanty. Yerba Maté se pěstuje v zemích jižní ameriky.

Přejít do obchodu

ÚČINKY

ZVYŠUJE ENERGII

Yerba Maté zvyšuje stejně jako jiné kofeinové nápoje energetickou hladinu a budete se tak cítit méně unavení a zároveň pocítíte vyšší výkonnost.

ZVYŠUJE FYZICKOU VÝKONNOST

Je známo, že Yerba Maté kofein zlepšuje svalové kontrakce, snižuje únavu a zlepšuje sportovní výkon až o 5 % a je hojně využíváná například fotbalisty.

PODPORUJE MOZEK A PRACOVNÍ VÝKON

Matein, látka obsažená v Yerbě mate, ovlivňuje hladinu signálních molekul, čímž podporuje funkce mozku a zlepšuje soustředění.

POMÁHÁ HUBNOUT

Ve vědecké studii bylo zjištěno, že pití Yerby Mate před fyzickou zátěží dokáže při následném cvičení střední intenzity spálit až o 24% tuku více.

Další účinky

DALŠÍ ÚČINKY

POSILUJE IMUNITNÍ SYSTÉM

Yerba Maté obsahuje saponiny, přírodní sloučeniny s protizánětlivými vlastnostmi, a malé množství vitaminu C, E, selenu a zinku.

BOHATÝ NA ANTIOXIDANTY A ŽIVINY

Yerba maté obsahuje antioxidační sloučeniny, jako jsou kofeoyl deriváty a polyfenoly, které mohou chránit před srdečními chorobami.

CHRÁNÍ PŘED INFEKCEMI

Yerba Maté chrání před infekcemi, bakteriemi, parazity nebo houbami. Zároveň pohámá při zánětech močových cest, ledvinami a žlučníkem.

SNIŽUJE HLADINU CUKRU V KRVI A RIZIKO SRDEČNÍCH CHOROB

Vysoká hladina cukru v krvi zvyšuje hladiny špatného LDL cholesterolu. Yerba maté působí opačně a snižuje zánětlivé onemocnění cév o 13 %.

JAK PŘIPRAVIT?

Nasypání Yerby

keyboard_arrow_right

Zaletí vlažnou vodou

keyboard_arrow_right

Promíchání směsi

keyboard_arrow_right

Horká voda

keyboard_arrow_right

Louhování a med

Jak připravit čaj z Yerby Maté tradičně:

  • Pro přípravu Yerby Mate se originálně použivá kalabasa, nádoba z vydlabané tykve. Častěji se používají keramické kalabasy, které jsou praktičtější. Čaj je však možné připravit také v hrnku nebo konvici. K samotnému pití se používá bombilla, která yerbu filtruje.
  • Pro běžnou 200 ml sklenici se doporučují zhruba 2 polévkové lžíce Yerby Maté.
  • Nalijeme mírné množství vlažné vody a promícháme.
  • Celou kalabasu, či nádobu poté zalijeme vodou o teplotě 70-80°C.
  • Necháme chvíli luhovat a pak můžeme pít.

Tip: pro ještě lepší chuť doporučujeme přidat med

TRADICE

Čaj Yerba Maté se tradičně konzumuje z nádoby zvané kalabasa, což je vydlabaná tykev, ze které se čaj pije pomoci bombilly, která zachytává úlomky listů. Bombilla je stéblo, které filtruje úlomky listů a větviček Yerby maté. Kalabasa je součástí naší nabídky, můžete vybrat praktické keramické nádoby v originálním stylu. Zároveň nabízíme bombillu a termo nádobu na udržení teplé yerby, která se nazývá Yerbomos.

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

KVALITNÍ YERBA MATE Z PARAGUAYE

Yerba Maté pochází z Paraguyae a je organického původu. Při jejím pěstování proto nebyly použity žádné chemické hnojiva a pesticidy.

VYVÁŽENÁ CHUŤ

Naše Yerba Maté obsahuje také přírodní sladidlo stévie. Ta je zhruba 300x sladší než běžný cukr, narozdíl od něj má velmi nízkou kalorickou hodnotu.

SILNĚJŠÍ DÍKY GUARANĚ

Do naší Yerby Maté přidáváme také guaranu. Ta je bohatá na kofein a podporuje funkce Yerby jako takové, působí stimulačně a povzbudivě.

VÝBĚR PŘÍSLUŠENSTVÍ

U nás si můžete k Yerbě Maté zakoupit také příslušenství, aby byl Váš rituál ještě přijemnější. Dostupná je bombilla, kalabasy nebo yerbomos.

Posunout nahoru

S PŘÍSLUŠENSTVÍM?

YERBA MATE S BOMBILOU

Koupit YERBA MATE

KALABASA RUSTIKÁLNÍ

Koupit KALABASU

YERBOMOS

Koupit YERBOMOS