Stévie sladká

Stévie sladká

Stévie sladká je víceletá bylina z čeledi hvězdnicovité (Asteraceae) a dorůstající až 60 cm. Původem z Paraguaye, byla tradičně používaná indiány jako sladidlo do čaje Yerba maté. Její drobné, vstřícné a kopinaté listy jsou hlavním zdrojem sladkosti. Stévie je známá svou intenzivní sladkostí, jež je až 200x sladší než řepný cukr. Díky tomu se stala oblíbeným nekalorickým sladidlem, které může plně nahradit sacharózu. Kromě své sladkosti je stévie ceněna i pro své léčivé účinky, ačkoli je třeba si uvědomit, že její léčebné vlastnosti nejsou tak silné jako u jiných bylin.

Složení

Náš sušený list stévie sladké se skládá ze 100% Stevia rebaudiana, je to přírodní sladidlo bez obsahu kalorií. Její magie spočívá v obsahu dvou klíčových složek: steviol glykosidu a rebaudiosidu A, nejsladší složky stévie. Kromě těchto hlavních složek obsahuje stévie také další minerály a vitamíny, které podporují celkové zdraví.

ÚČINKY

Podílí se na regulaci cukru v krvi

Stévie je ideální pro diabetiky, neboť steviosid v ní obsažený stabilizuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje citlivost na inzulín.

Napomáhá ke snížení krevního tlaku

Díky svým unikátním složkám efektivně přispívá k mírnému snížení hypertenze, což podporuje celkové srdeční zdraví a prevenci srdečních onemocnění.

Udržuje zdravý chrup

Antibakteriální a protizánětlivé složky stévie bojují proti bakteriím, které přispívají k tvorbě zánětu dásní a ústního plaku.

POMÁHÁ V BOJI PROTI LUPŮM A AKNÉ

Díky svým antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem stévie účinně řeší problémy s vyrážkami, lupy a navíc revitalizuje suché poškozené vlasy.

Další účinky

DALŠÍ ÚČINKY

PŮSOBÍ PŘÍZNIVĚ NA TRÁVICÍ SYSTÉM

Díky svým rostlinným glykosidům stévie účinně zklidňuje podrážděnou žaludeční sliznici, řeší trávicí problémy a zmírňuje pálení žáhy.

NAPOMÁHÁ PŘI HUBNUTÍ

Stévie sladká oproti cukru nemá skoro žádné kalorie, díky čemuž nezvyšuje kalorický příjem a je ideální pro snížení konzumace cukru.

PŮSOBÍ PŘÍZNIVĚ NA IMUNITNÍ SYSTÉM

Stévie je bohatá na esenciální minerály a vitamíny, aktivně posiluje a podporuje obranyschopnost těla, chrání před nemocemi.

NAPOMÁHÁ PŘI ODVYKÁNÍ

Stévie sladká může pomoci snížit touhu po tabáku a alkoholu, usnadňuje proces odvykání od kouření a podporuje léčbu alkoholismu.

Koupit STÉVII SLADKOU

Proč vybrat

Toto přírodní sladidlo je mnohem sladší než běžný cukr, zároveň neobsahuje téměř žádné kalorie a to z něho dělá ideální zdravou alternativu. Stévie podporuje správný metabolismus glukózy, což je výhodné pro diabetiky. Díky svým antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem může pomáhat od trávicích a kožních problémů, navíc podporuje odvykání od návykových látek.

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

Pečlivý výběr dodavatelů

Pečlivě vybíráme a dovážíme od ověřeného dodavatele, se kterým máme zkušenosti a můžeme říci, že jejich kvalita je prémiová.

VYSOKÝ OBSAH ÚČINNÝCH LÁTEK

S vysokým obsahem účinných látek se stává cenným doplňkem stravy pro posílení imunitního systému a také k ochraně před oxidativním stresem.

KVALITNÍ BALENÍ

Stévie sladká je zabalená ve znovuuzavíratelném doypack sáčku, který chrání obsah před vlivy slunce a vlhkostí a zaručuje nejvyšší kvalitu.

SUPER KVALITA ZA SKVĚLOU CENU

Naše stévie sladká je ve velmi vysoké kvalitě a zároveň ji nabízíme za výhodnou a velmi příznivou cenu.

Koupit STÉVII SLADKOU

Příprava a dávkování

List stévie sladké je používán jako přírodní sladidlo do čajů i letních osvěžujících nápojů. Třičtvrtě čajové lžičky sušených listů stévie dokáže plně nahradit jednu čajovou lžičku řepného cukru. Stévii přidáváme přímo do čajové konvice nebo hrnečku před zalitím horkou vodou. Není vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy.

Historie

Již před 1500 lety v Brazílii a Paraguayi se stévie používala jako sladidlo a lék. V Jižní Americe sloužila k léčbě popálenin, žaludečních potíží. V roce 1899 ji zkoumal botanik Bertoni a o něco později v roce 1931 chemici Bridel a Lavielle izolovali steviol glykosid a rebaudiosid, jejichž struktura byla odhalena v roce 1955.

Alergeny

Stévie sladká je obecně považována za bezpečnou a zřídka způsobuje alergické reakce. Nicméně, při její nadměrné konzumaci může vyvolat nežádoucí účinky, jako jsou křeče v břiše či pocit nevolnosti. Pak doporučujeme kontaktovat odborníka nebo svého lékaře.

Výživové údaje

Ve 100 gramech stévie je energetická hodnota 0 kJ / 0 kcal. Co se týče nutričního složení, obsahuje 0,5 g proteinů, 0,3 g sacharidů, 99 g polyalkoholů a 0 g cukru. Tuky tvoří 0,1 g, z čehož mastné kyseliny představují také 0,1 g. Vláknina je zastoupena v množství 0,1 g a sodík je v množství 0 g.

Koupit STÉVII SLADKOU

Související produkty

Nevyhovuje ti Stévie?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat