Černý bez

Bez černý

Bez černý je známá a oblíbená rostlina v lidovém léčitelství a má velice dlouhou historii. O jeho významu svědčí i staré české úsloví: „Před heřmánkem smekni, před bezem klekni.“ Plody jsou bohaté na antokyany, silné antioxidační látky, které podporují imunitní systém a obranyschopnost. Sbírají se v září, kdy mají tmavě červenofialovou barvu, což značí zralost. Plody bezu černého jsou využívány k výrobě šťáv, likérů, povidel či marmelád.

Co obsahuje?

Sušené plody obsahují silné antioxidanty chránící buňky před poškozením volnými radikály. Flavonoidy a vitamíny, jako A, B a C, které posilují imunitní systém a zdraví. Minerály jako draslík, vápník a železo, které jé důležité pro správné fungování těla. Vlákniny pro zlepšení trávení. Vše je rostlinného původu, a proto je vhodný pro vegetariány a vegany.

ÚČINKY

PŘISPÍVÁ KE ZLEPŠENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU

Díky vysokému obsahu vitamínu C urychluje imunitní reakci těla a bílých krvinek. Díky těmto vlastnostem může snižovat i záněty.

POMÁHÁ PROTI NACHLAZENÍ

Vysoký obsah vitamínu C v černém bezu pomáhá předcházet a účinně bojovat proti různým nemocem, včetně nachlazení.

NAPOMÁHÁ KE ZLEPŠENÍ TRÁVENÍ

Velký obsah vlákniny, který se v černém bezu nachází, přispívá ke správné funkci trávicího traktu a podporuje trávení.

PŮSOBÍ PŘÍZNIVĚ NA DÝCHACÍ SYSTÉM

Jeho protizánětlivé vlastnosti pomáhají zmírnit příznaky respiračních onemocnění, a tím zlepšuje dýchání a celkovou funkci dýchacího systému.

Další účinky

DALŠÍ ÚČINKY

PODÍLÍ SE NA REGULACI CUKRU V KRVI

Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, což je užitečné pro lidi s diabetem nebo pro ty, kteří se snaží udržet stabilní hladinu cukru v krvi.

VYSOKÝ OBSAH ANTIOXIDANTŮ

Černý bez obsahuje antioxidanty, které pomáhají neutralizovat volné radikály a chrání buňky před poškozením oxidativním stresem.

UDRŽUJE HMOTNOST TĚLA

Černý bez podporuje redukci váhy díky vláknině a antioxidantům. Vláknina zasytí, antioxidanty podporují metabolismus a odbourávají toxiny.

POMÁHÁ VYLUČOVAT VODU Z TĚLA

Černý bez má mírné diuretické účinky, podporuje vylučování vody z těla díky bioaktivním látkám stimulujícím ledviny.

Koupit ČERNÝ BEZ

Proč vybrat

Černý bez je skvělou volbou pro vaše zdraví. S obsahem vitamínu C přispívá ke zlepšení imunitního systému a bojuje proti nachlazení. Také obsahuje minerály jako železo, které jé důležité pro správné fungování těla. Vlákniny pro zlepšení trávení. Díky tomuto bohatému složení má bez černý pozitivní vliv na naše zdraví a je skvělým přírodním prostředkem pro posílení imunity a celkovou podporu organismu.

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

Pečlivý výběr dodavatelů

Pečlivě vybíráme a dovážíme od ověřeného dodavatele, se kterým máme zkušenosti a můžeme říci, že jejich kvalita je prémiová.

Vysoký obsah účinných látek

S vysokým obsahem účinných látek je černý bez cenným doplňkem stravy pro posílení imunitního systému a prevenci proti nachlazení.

KVALITNÍ BALENÍ

Černý bez je zabalený ve znovuuzavíratelném doypack sáčku, který chrání obsah před vlivy slunce a vlhkostí a zaručuje nejvyšší kvalitu.

SUPER KVALITA ZA SKVĚLOU CENU

Naše sušené plody černého bezu jsou ve velmi vysoké kvalitě a zároveň je nabízíme za výhodnou a velmi příznivou cenu.

Koupit ČERNÝ BEZ

Příprava a dávkování

Pro dávkování sušeného plodu černého bezu je doporučeno jednu čajovou lžičku zalít vroucí vodou a nechat 10 minut louhovat. Pít připravený čaj doporučujeme 1-2x denně. V těhotenství se nedoporučuje pít černý bez, plody totiž mohou urychlit porod.

STUDIE NA ČERNÝ BEZ

Vědecký výzkum na University of Sydney prokázal účinnost černého bezu proti viru chřipky. Byly v něm nalezeny fytochemikálie, které blokují a zastavují vývoj viru. Černý bez stimuluje uvolňování imunitních cytokinů, což podporuje komunikaci mezi buňkami. Studie naznačuje významný potenciál této rostliny v boji proti chřipce. Výše uvedené informace slouží pouze pro obecné informativní účely.

ALERGENY

Sušené plody černého bezu jsou obecně považovány za bezpečné a zřídka způsobují alergické reakce. Nicméně, při jakékoli alergii nebo citlivosti na konkrétní látky doporučujeme kontaktovat odborníka nebo svého lékaře.

Koupit ČERNÝ BEZ

Související produkty

Černucha setá

Koupit ČERNUCHU

Nevyhovuje ti Černý bez?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat