Acerola

Acerola

Acerola je tropický keř rostoucí v tropických a subtropických oblastech Střední a Jižní Ameriky. Plodem je třešeň, proto se mluví o Aceloře jako třešních. Jedná se o nejbohatší přírodní zdroj vitamínu C je výborný svou vstřebatelností a je lépe snášen než syntetický. Acerola pomáhala při problémech s kurdějemi a pomáhá při zažívacích potížích jako jsou průjem nebo bolesti žaludku.

Co Acerola obsahuje?

Acerola obsahuje velké množství vitamínu C v přírodní formě. Kromě vitamínu C, celou škálu vitamínů B (thiamin, niacin, riboflavin, biotin…), dále pak vitamín A, E a P nebo-li rutin, různé minerály a flavonoidy. Tyto látky nejsou obsaženy ve velkém množství jako vitamín C, ale pomáhají jej vstřebávat. Díky tomu je vitamin C v Acerole velmi dobře vstřebatelný.

Účinky

Podporuje imunitní systém

Vitamin C obsažený v třešních aceroly nakopává imunitní systém - je vhodně acerolu brát především v chladnějších měsících.

Pomáhá proti nachlazení

Vitamín C pomáhá bojovat proti různým nemocem jako je nachlazení, chřipka nebo problémy s krčními dutinami.

Vysoký obsah antioxidantů

Acerola je jedním z významných zdrojů antioxidantů - chrání buňky před poškozením a zrychluje jejich obnovu.

Prevence proti onemocněním srdce

Pomáhá bojovat proti kornatění cév, krevních sraženin a podporuje správné fungování krevní soustavy.

Další účinky

Další účinky

Podporuje funkce mozku

Pomáhá chránit kognitivní funkce mozku díky odbourávání volných radikálů a těžkých kovů, které se v mozku mohou hromadit.

Zlepšuje náladu

Díky vysokému obsahu vitamínu C působí stimulačně. Člověk se tedy cítí svěží a pociťuje větší pocit štěstí.

Podporuje produkci kolagenu

Přispívá k tvorbě kolagenu a tedy udržovat normální funkce chrupavek a kost, ale také dásní, zubů nebo kůže.

Podporuje vstřebávání minerálních látek

Podporuje vstřebávání vitamínu E, ale i minerálních látek jako jsou železo, fosfor, draslík, vápník, hořčík a zinek.

Pro koho je Acerola vhodná?

Acerola je vhodná pro lidi, kteří chtějí posilnit svůj imunitní systém a preventivně proti nemocem srdce, kornatění cév a vzniku krevních sraženin. Zároveň Acerola snižuje riziko některých druhů rakoviny. Vhodná je také proti nachlazením a může pomoci předejít chřipce. Doporučuje se kuřákům, pokud máte fyzicky nebo mentálně náročnou, čekáte potomka či kojíte či vám přibývají léta.

Dávkování Aceroly

Doporučená denní dávka aceroly je 600-1200 mg, což odpovídá přibližně 1-2 tabletám dle obsahu účinné látky ve vybraném výrobku. Acerolu lze bezpečně konzumovat před, během, nebo po jídle, přičemž není nutné dodržovat striktní časový harmonogram. V případě prášku doporučujeme přidat 1 g aceroly do oblíbeného nápoje, müsli, jogurtu nebo jiného pokrmu dle vašeho uvážení.

Kdy Acerolu neužívat?

U aceroly může dojít příliš velkou konzumací k předávkování, která povede nejčastěji k nevolnostem nebo problémy se stolicí. Acerole respektive vitaminu C by se měli vyhnout lidé s dnou a to z důvodu zvýšení hladiny kyseliny močové. Problém může nastat také u lidí s ledvinovými kameny, příliš velký přísun vitamínu C může být zbytečným nátlakem na jejich ledviny, a je třeba brát raději menší množství Aceroly.

Proč nakoupit u nás?

Bio Kvalita

Tento produkt, tak jako většina je v Bio kvalitě, tedy té nejvyšší možné. Na kvalitě nám jednoduše záleží a věříme, že i Vám.

Přímo z Brazílie

Na rozdíl od některých levných náhražek byla tato Acerola ručně sbírána v Amazonském deštném pralese.

Kontrolováno v EU

Věříme, že kvalita a kontrola jsou velmi důležité, proto jsou naše výrobky zpracovány a přísně kontrolovány v EU.

Forma tablet

Naše Acerola je ve formě tablet, díky čemu je velmi jednoduše a prakticky možné ji dávkovat a nehrozí tedy problémy s předávkováním.

Koupit ACEROLU

Související produkty

Chlorella

Koupit CHLORELLU

Nevyhovuje ti Acerola?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat