Acerola

Acerola

Acerola je tropický keř rostoucí v tropických a subtropických oblastech Střední a Jižní Ameriky. Plodem je třešeň, proto se mluví o Aceloře jako třešních. Jedná se o nejbohatší přírodní zdroj vitamínu C je výborný svou vstřebatelností a je lépe snášen než syntetický. Acerola pomáhala při problémech s kurdějemi a pomáhá při zažívacích potížích jako jsou průjem nebo bolesti žaludku.

Co Acerola obsahuje?

Acerola obsahuje velké množství vitamínu C v přírodní formě. Kromě vitamínu C, celou škálu vitamínů B (thiamin, niacin, riboflavin, biotin…), dále pak vitamín A, E a P nebo-li rutin, různé minerály a flavonoidy. Tyto látky nejsou obsaženy ve velkém množství jako vitamín C, ale pomáhají jej vstřebávat. Díky tomu je vitamin C v Acerole velmi dobře vstřebatelný.

Účinky

Podporuje imunitní systém

Vitamin C obsažený v třešních aceroly nakopává imunitní systém - je vhodně acerolu brát především v chladnějších měsících.

Pomáhá proti nachlazení

Vitamín C pomáhá bojovat proti různým nemocem jako je nachlazení, chřipka nebo problémy s krčními dutinami.

Vysoký obsah antioxidantů

Acerola je jedním z významných zdrojů antioxidantů - chrání buňky před poškozením a zrychluje jejich obnovu.

Prevence proti onemocněním srdce

Pomáhá bojovat proti kornatění cév, krevních sraženin a podporuje správné fungování krevní soustavy.

Další účinky

Další účinky

Podporuje funkce mozku

Pomáhá chránit kognitivní funkce mozku díky odbourávání volných radikálů a těžkých kovů, které se v mozku mohou hromadit.

Zlepšuje náladu

Díky vysokému obsahu vitamínu C působí stimulačně. Člověk se tedy cítí svěží a pociťuje větší pocit štěstí.

Podporuje produkci kolagenu

Přispívá k tvorbě kolagenu a tedy udržovat normální funkce chrupavek a kost, ale také dásní, zubů nebo kůže.

Podporuje vstřebávání minerálních látek

Podporuje vstřebávání vitamínu E, ale i minerálních látek jako jsou železo, fosfor, draslík, vápník, hořčík a zinek.

Pro koho je Acerola vhodná?

Acerola je vhodná pro lidi, kteří chtějí posilnit svůj imunitní systém a preventivně proti nemocem srdce, kornatění cév a vzniku krevních sraženin. Zároveň Acerola snižuje riziko některých druhů rakoviny. Vhodná je také proti nachlazením a může pomoci předejít chřipce. Doporučuje se kuřákům, pokud máte fyzicky nebo mentálně náročnou, čekáte potomka či kojíte či vám přibývají léta.

Dávkování Aceroly

Doporučuje se konzumovat maximálně 2000 mg (2 g) vitamínu C denně, tedy maximálně 3 tablety denně. Vhodné je užívat jednu až dvě tablety denně, což je dostatečné množství pro dospělého člověka. V případě nemoci je možné zvýšit dávku na 3-4 tablety denně, ale pouze krátkodobě. Hladinu vitamínu C se snižuje kouření, antikoncepční pilulky, antibiotikum nebo acylpyrin.

Kdy Acerolu neužívat?

U aceroly může dojít příliš velkou konzumací k předávkování, která povede nejčastěji k nevolnostem nebo problémy se stolicí. Acerole respektive vitaminu C by se měli vyhnout lidé s dnou a to z důvodu zvýšení hladiny kyseliny močové. Problém může nastat také u lidí s ledvinovými kameny, příliš velký přísun vitamínu C může být zbytečným nátlakem na jejich ledviny, a je třeba brát raději menší množství Aceroly.

Proč nakoupit u nás?

Bio Kvalita

Tento produkt, tak jako většina je v Bio kvalitě, tedy té nejvyšší možné. Na kvalitě nám jednoduše záleží a věříme, že i Vám.

Přímo z Brazílie

Na rozdíl od některých levných náhražek byla tato Acerola ručně sbírána v Amazonském deštném pralese.

Kontrolováno v EU

Věříme, že kvalita a kontrola jsou velmi důležité, proto jsou naše výrobky zpracovány a přísně kontrolovány v EU.

Forma tablet

Naše Acerola je ve formě tablet, díky čemu je velmi jednoduše a prakticky možné ji dávkovat a nehrozí tedy problémy s předávkováním.

Koupit ACEROLU

Související produkty

Chlorella

Koupit CHLORELLU

Nevyhovuje ti Acerola?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na Kratomy, CBD květ, Chlorellu a další.

Vybrat