Cordyceps

Cordyceps

Cordyceps sinensis neboli housenice čínská je fascinující houba s parazitickými vlastnostmi, napadá hmyz a jiné členovce. Má komplexní vývojový proces, který může trvat až šest let. Tento unikátní organismus je známý svými léčivými účinky a je široce využíván v tradiční čínské a tibetské medicíně. Mezi její hlavní účinky patří posílení imunitního systému, podpora výkonu a celkového zdraví. Vzhledem k vysoké poptávce se začal vyrábět umělý kmen CS-4, který je používán při výrobě doplňků stravy a má podobné účinky jako přirozený cordyceps.

Složení

Naše tablety obsahují 100% Cordyceps sinensis standardizovaný extrakt (50 % polysacharidů, 15 % cordycepsové kyseliny), známé jako housenice čínská s obsahem 300 mg na jednu tabletu. Obal je tvořen z HPMC. Tyto tablety jsou bohaté na vitamíny B, D, E a K, dále pak železo, hořčík, vápník a fosfor. Vše je rostlinného původu, což ji činí ideální pro vegetariány a vegany.

ÚČINKY

ZMÍRŇUJE ÚNAVU A UDRŽUJE VYSOKOU HLADINU ENERGIE

Díky obsahu adenosinu a dalších látek napomáhá tělu adaptovat se na různé stresové faktory, včetně zvýšení energie a úlevy od fyzické únavy.

PŮSOBÍ PŘÍZNIVĚ NA IMUNITNÍ SYSTÉM

Obsahuje látky, které stimulují aktivitu bílých krvinek a podporují imunitu organismu, čímž napomáhá k lepšímu zdraví.

PODÍLÍ SE NA ZDRAVÍ VAŠÍ POKOŽKY

Je bohatý na antioxidanty, které neutralizují volné radikály, jež mohou poškodit kůži a způsobit její předčasné stárnutí.

NAPOMÁHÁ V BOJI PROTI AKNÉ

Díky svým protizánětlivým vlastnostem napomáhá v boji proti různým kožním problémům, jako je například akné nebo ekzém.

Další účinky

DALŠÍ ÚČINKY

PLODNOST A SEXUALITA

Obsahuje látky, které stimulují produkci testosteronu a zlepšují krevní oběh v pohlavních orgánech. Tím podporuje sexuální výkonnost, ale také plodnost.

PODPORUJE KARDIOVASKULÁRNÍ ZDRAVÍ

Housenice čínská obsahuje různé bioaktivní složky, jako jsou adenosin a saponiny, které mají příznivý vliv na oběhový systém.

PŮSOBÍ PŘÍZNIVĚ PŘI MENSTRUACI

Cordyceps může zmírnit některé z nepříjemných symptomů spojených s menstruací, jako jsou bolesti, návaly horka nebo náladové výkyvy.

UDRŽUJE ZDRAVÉ LEDVINY

Pomocí složek, které obsahuje, napomáhá k optimalizaci filtrace krve a vylučování odpadních látek, což vede k celkovému zlepšení zdraví ledvin.

Koupit CORDYCEPS

Proč vybrat

Cordyceps je výjimečný doplněk stravy, který příznivě působí na celkové zdraví těla. Je ideální pro sportovce, seniory i každého, kdo chce zlepšit svůj život. Působí příznivé na imunitní systém, aktivně bojuje proti únavě a stresu a také se podílí na zdraví pokožky, podporuje plodnost a sexualitu. Přidáním housenice do vašeho jídelníčku určitě neuděláte chybu.

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

Pečlivý výběr dodavatelů

Pečlivě vybíráme a dovážíme od ověřeného dodavatele, se kterým máme zkušenosti a můžeme říci, že jejich kvalita je prémiová.

Forma tablet

Naše tablety jsou nejen účinné, ale také mají velmi jemnou chuť. Užívání je snadné a příjemné, což zvyšuje pohodlí při každodenním užívání.

VYSOKÝ OBSAH ÚČINNÝCH LÁTEK

S vysokým obsahem účinných látek je cordyceps cenným doplňkem stravy pro zvýšení energie a posílení imunitního systému.

KVALITNÍ BALENÍ

Cordyceps je zabalena ve znovuuzavíratelném doypack sáčku, který chrání obsah před vlivy slunce, vlhkostí a zaručuje nejvyšší kvalitu.

Koupit CORDYCEPS

Příprava a dávkování

Doporučenou dávkou jsou 1 až 2 tablety 2x denně 20 minut před jídlem s dostatečným množstvím tekutin. Je důležité mít na paměti, že se účinky mohou individuálně lišit. Vždy dodržujte doporučené denní dávkování a nepřekračujte ho. Housenice čínská není vhodná pro těhotné, kojící ženy a děti do 3 let.

Historie

Původně byl objeven v Tibetu a jeho historie sahá až do 15. století, kdy byl poprvé zaznamenán tibetským lékařem Zurkharem Namnyi Dorjem. Dnes je cordyceps považován za jednu z nejúčinnějších přírodních látek. Vzhledem k jeho vzácnosti a vysoké ceně je nyní často pěstován v laboratořích, což umožňuje širší dostupnost.

Alergeny

Cordyceps neboli housenice čínská je obecně považována za bezpečnou a zřídka způsobuje alergické reakce. Nicméně, při jakékoli alergii nebo citlivosti na konkrétní látky doporučujeme kontaktovat odborníka nebo svého lékaře.

Výživové údaje

Tento produkt na 100 g nabízí 1566 kJ/369 kcal energie, méně než 0,3 g tuků a 80,5 g sacharidů, z nichž 10,9 g jsou cukry. Obsahuje také 4,1 g vlákniny, 9,4 g bílkovin, méně než 0,2 g soli, také méně než 0,3 g tuků a 0,1 g mastných kyselin.

Koupit CORDYCEPS

Související produkty

Hlíva ústřičná

Koupit HLÍVU

Ginkgo Biloba

Koupit GINKGO

Ženšen pravý

Koupit ŽENŠEN

Nevyhovují ti Cordyceps?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat