Guarana

CO JE GUARANA?

Paulinie nápojná neboli Guarana je liánovitá rostlina z Amazonie. Domorodé kmeny považují guaranu za posvátnou a věří, že v ní je ukrytá velká síla. Vzhledem k tomu, že ke svému růstu potřebuje teplé a vlhké podnebí, pochází Guarana převážně z amazonského deštného pralesa v Brazílii. Po celá staletí byla Guarana používána domorodými kmeny pro své léčivé účinky. Zejména se používala pro močopudné vlastnosti, dále proti bolestem hlavy, horečce, křečím a jako mocné afrodiziakum.

CO GUARANA OBSAHUJE?

Semena Guarany obsahují stimulační látku kofei - která je označována jako Guaranin, theofylin a theobromin. Guarana je známá jako rostlina nejbohatší na kofein. Theofylin se nachází také v zeleném čaji a účinkuje postupně a delší dobu než kofein. Theobromin se nachází například v kakau, ovlivňuje srdeční činnost a zároveň může zvyšovat krevní tlak. Dále Guarana obsahuje vitamíny A, B1, B2, C, E, aminokyseliny a antioxidanty.

ÚČINKY

ZVYŠUJE ENERGII

Guarana díky vysokému obsahu kofeinu - Guaraninu funguje jako výborný nakopávač a zvyšuje tedy energii a povzbuzuje.

POSILUJE KOGNITIVNÍ FUNKCE MOZKU

Kofein, obsažený v Guaraně blokuje účinky adenosinu - sloučeniny, díky níž se cítíme ospalí, a která pomáhá mozku uvolnit se.

UDRŽUJE PSYCHICKOU A DUŠEVNÍ VITALITU

Guarana obsahuje vysoké množství saponinů a taninů, které v kombinaci s kofeinem pomáhají udržovat duševní zdraví i výkonnost.

BOHATÁ NA ANTIOXIDANTY A VITAMÍNY

Guarana obsahuje vedle kofeinu a stimulačních látek také antioxidanty a aminokyseliny, ale i vitamíny A, B1, B2, C a E.

Další účinky

DALŠÍ ÚČINKY

PODPORUJE DOBROU NÁLADU

Díky látkám obsažených v Guaraně se budete cítit svěží, energičtí. To podporuje správně fungování organismu, ale i dobrou náladu.

POSILUJE IMUNITNÍ SYSTÉM

Pomáhá chránit tělo před častými onemocněními, díky látkám, které chrání tělo před poškozováním buněk a brání růstu nádorů.

PODPORUJE MOZEK

Guaranin, látka obsažená v Guaraně, zvyšuje soustředění a bdělost a tím také zlepšuje fungování mozku a pracovní výkon.

POMÁHÁ CHRÁNIT SRDCE

Kofein a Katechiny obsažené v Guaraně zabraňují ucpávání tepen a snižují "špatný" LDL cholesterol, který způsobuje ucpávání cév.

GUARANA VS KÁVA

Kofein z Guarany se narozdíl od kávy nevstřebává v žaludku, ale až ve střevech. Uvolněný kofein, ale i další přírodní látky v Guaraně obsažené, tedy nedráždí žaludek. Kofein z Guarany se uvolňuje postupně a doba účinku je tedy delší. Ten nastavá obvykle až po hodině a trvá 6-8 hodin. Guarana obsahuje až 6-ti násobek kofeinu oproti kávě, je tedy velmi silným stimulantem a neměli bychom ji i kvůli dlouhému účinky vůbec používat ve večerních hodinách.

DÁVKOVÁNÍ GUARANY

Doporučená denní dávka je kolem 1000mg a vhodné je Guaranu použít s dostatečným množstvím vody. Jedna naše tableta obsahuje 600mg, proto se doporučuje užívat maximálně 2 tablety denně. Nepřekračujte denní dávku, zbytečně se vystavujete rizikům jakým je především problém se spánkem. Nedoporučuje se užívat v těhotenství, ani u malých dětí.

PRO KOHO JE GUARANA VHODNÁ

Sportovci a aktivní lidé

Potřebujete podat v práci výkon nebo Vím zkrátka chybí energie. Guarana je pro ideální pomocník.

Studenti

Ocení především během zkouškového, přes zápočty, deadliny ale i při učení. Guarana Vám pomůže déle a kvalitněji studovat.

Manažeři a lidé s duševně náročným povoláním

Guarana Vám pomůže udržet bdělý stav a vyrovnat problémy s potřebou spánku.

Lidé pracující na nočních směnách

Kofein a Katechiny obsažené v Guaraně zabraňují ucpávání tepen a snižují "špatný" LDL cholesterol, který způsobuje ucpávání cév.

Řidiči z povolání

Udržet pozornost na cestách je důležité. Guarana Vám s tím pomůže a podpoří bezpečnost na cestách.

Proč nakoupit u nás?

Bio Kvalita

Guarana je sbírána v certifikovaném ekologickém pěstování nebo z divokého růstu. Díky tomu je její kvalita nejvyšší možná.

Ruční sběr v Amazonii

Sběr probíhá ručně za zapojení místních, kterým navíc díky tomu dostávají pracovní příležitost místní farmáři a sběrači.

Zpracováno udržitelně v EU

Guarana je po šetrném sběru, sušení a tradičním drcení převezena do Německa, kde je stáčena a tabletována a prověřena v laboratořích.

Forma tablet

Díky slisovaní do tablet je dávkování a aplikace velmi jednoduchá a navíc také praktická.

Kde všude se vyskytuje

Guarana obsahuje velké množství kofeinu. Tím pomáhá mírnít únavu a zlepšit soustředění. Je často používána sportovci, manažery nebo studenty. Díky vysokému obsahuje saponinů a taninů má pozitivní vliv na duševní zdraví a výkonnost. Díky velkému obsahu kofeinu pomáhá zrychlovat organismus, přirozeně stimuluje nervový systém a díky zvýšené produkci adrenalinu také zvyšuje srdeční frekvenci. Hojně je tedy používána v různých energetických nápojích nebo u různých stimulantů, nebo v doplňcích stravy pro zvýšení výkonu.

Posunout nahoru

Související produkty

Yerba Mate

Koupit YERBU

Nevyhovuje ti Guarana?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na Kratomy, CBD květ, HHC květ, Chlorellu a další.

Vybrat