Protein

Protein

Whey Protein, také nazývaný syrovátkový protein, je populárním suplementem, který se hodí pro sportovce, kteří chtějí podpořit regeneraci svých svalů a maximalizovat růst svalové hmoty. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny díky nimž má mnohostranné účinky a podporuje imunitní systém. Historie proteinu sahá až do starověkého Řecka, kdy byl známý jako "syrovátka". Dnes je vyroben za pomoci moderní technologie, která zajišťuje vyšší biologickou hodnotu a lepší stravitelnost. Po přidání proteinu do vašeho jídelníčku posunete váš výkon na vyšší úroveň.

Druhy Proteinu

Existuje více druhů, například WPC (Whey Protein Concentrate),který vzniká z mléčných syrovátek pomocí metody filtrace známé jako CFM. WPC 60 obsahuje 60 % bílkovin. WPC 80 tvoří 80 % bílkovin a je preferován pro vyšší kvalitu, stravitelnost a cenovou dostupnost. Nejčistší WPC 100 má 100 % bílkovin. Konopný protein získávaný z konopných semen bez psychoaktivní látky THC je vhodný pro vegetariány a vegany, avšak má nižší podíl bílkovin než WPC. Při výběru je důležité zvážit množství bílkovin, stravitelnost, individuální potřeby a cíle.

Výhody

Podporuje růst svalové hmoty

Protein je klíčovým stavebním blokem svalů a jeho konzumace podporuje růst a posilování svalových vláken po fyzickém tréninku.

Zlepšuje svalovou regeneraci

Díky obsahu esenciálních aminokyselin protein přispívá k rychlejšímu zotavení po fyzické námaze a snižuje svalovou únavu.

Posiluje imunitní systém

Pozitivní účinek na pohlavní mužské i ženské pohlavní hormony díky vysokému počtu fytoestrogenů nastoluje hormonální rovnováhu.

Zvyšuje sílu a výkonnost

Dostatečný přísun má významný vliv na posílení svalů. Silnější svaly znamenají lepší fyzickou výkonnost a vyšší sílu při fyzických aktivitách.

Další výhody

Další Výhody

Pomáha při hubnutí

Protein podporuje dlouhotrvající pocit sytosti, čímž může efektivně pomoci snížit příjem kalorií a podporovat úspěšnou ztrátu tělesného tuku.

Podporuje správnou funkci enzymů

Jsou základní stavební jednotka enzymů. Umožňuje enzymům vykonávat úlohy pro správné fungování metabolismu a udržení homeostázy organismu.

Zajišťuje správnou hormonální funkci

Hormony, jako je například inzulín nebo hormony štítné žlázy, jsou tvořeny proteiny a jsou důležité pro udržení rovnováhy hormonů v těle.

Udržuje zdravé vlasy, kůži a nehty

Protein je nezbytný pro správnou strukturu vlasů, kůže a nehtů, a jeho dostatečný příjem přispívá k jejich zdraví a kráse.

Koupit PROTEIN

Proč vybrat tento protein

Náš CFM WPC 80 je optimální volbou. S 80 % obsahem bílkovin nabízí vysokou kvalitu, lepší stravitelnost a vyšší množství bílkovin na gram než WPC 60. Taktéž je cenově výhodnější než WPC 100, přičemž poskytuje stejně významný příjem bílkovin. Pokud hledáte alternativu k WPC, doporučujeme konopný protein bez psychoaktivní látky THC, vhodný je pro vegetariány a vegany, kteří preferují rostlinné zdroje bílkovin.

Posunout nahoru

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

Profesionální výroba

Výrobní metoda CFM využívá mikrofiltrace a keramické filtry k oddělení ušlechtilé bílkoviny ze syrovátky a zároveň zachovává vysokou kvalitu bílkovin.

LABORATORNÍ TESTY

Kvalita a kontrola jsou klíčové, proto jsou v EU naše výrobky laboratorně testovány pro jejich čistotu a zdravotní nezávadnosti.

PEČLIVÝ VÝBĚR DODAVATELE

Náš protein pečlivě vybíráme a dovážíme od ověřeného dodavatele, se kterým máme zkušenosti a můžeme říci, že jejich kvalita je prémiová.

KVALITNÍ BALENÍ

Náš Whey Protein je balený v zataveném třívrstvém doypack sáčku, který ho chrání před vnějšími vlivy a udržuje kvalitu produktu.

Koupit PROTEIN

Příprava a dávkování

Pro optimální výsledky užívejte 0,5 g na 1 kg tělesné hmotnosti.Jedna lžíce (30 g) představuje jednu dávku. Maximální doporučená dávka je 50 g. Není vhodný pro těhotné ženy a děti pod 15 let. Protein doporučujeme smíchat s příslušným množstvím tekutiny, jako je voda nebo mléko. Nejvýhodnější čas konzumace je po silovém tréninku, aby se podpořil růst svalové hmoty.

Složení proteinu

Složení Whey Proteinu WPC 80 a Konopného proteinu se liší. WPC 80, což je syrovátkový protein získaný z mléčných syrovátek, obsahuje přibližně 80 % bílkovin spolu s malým množstvím tuku a sacharidů. Konopný protein, získávaný z konopných semen, obsahuje nižší množství bílkovin, ale je bohatý na vlákninu a zdravé tuky.

Příchutě

Protein je dostupný v pěti příchutích. Vanilková příchuť má sladkou a jemnou chuť. Čokoládová příchuť má bohaté a intenzivní aroma. Pokud preferujete osvěžující chuť, doporučujeme banánovou nebo jahodovou příchuť. Jestliže byste chtěli protein bez příchutě, máme pro vás Konopný protein, který je vhodný pro vegany a vegetariány.

Vanilka

Koupit

Čokoláda

Koupit

Banán

Koupit

Jahoda

Koupit

Vegan

Koupit

Alergeny

Náš protein obsahuje alergeny jako je laktóza a syrovátkové bílkoviny. Laktóza může způsobovat potíže u lidí s alergií nebo intolerancí na laktózu. Syrovátkové bílkoviny mohou vyvolávat alergické reakce u některých jedinců. V případě alergických reakcí doporučujeme kontaktovat odborníka nebo lékaře.

Výživové údaje

Jedna lžíce našeho proteinu (30 g) představuje jednu dávku a má následující výživové údaje:

  • Energie 497 kJ/118 kcal,
  • tuk 1,8 g (z toho nasycené mastné kyseliny 1,2 g),
  • sacharidy 1,8 g (z toho cukry 1,7 g),
  • vláknina 0 g,
  • bílkoviny 24 g,
  • sůl 0,188 g.
Koupit PROTEIN

Související produkty

Nevyhovuje ti WPC Protein?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat