Ashwagandha

Ashwagandha

Ashwagandha, známá také jako indický ženšen, je léčivá rostlina užívaná v ajurvédské medicíně po tisíce let. Tato rostlina se proslavila svými adaptogenními vlastnostmi, což znamená, že pomáhá tělu přizpůsobit se stresu. Ashwagandha je obecně užitečná pro podporu celkového zdraví a vitality. Působí na širokou škálu zdravotních problémů, včetně úzkosti, nespavosti, zánětů a snižování hladiny cukru v krvi. Jeden z nejzajímavějších aspektů ashwagandhy je její schopnost podporovat zdraví mozku a paměti, což je důvod, proč je často nazývána "královna bylin".

Co Ashwagandha obsahuje?

Ashwagandha je léčivá bylina s bioaktivními sloučeninami, jako jsou withaferiny a withanolide glykosidy. Jako adaptogen napomáhá rovnováze tělesných systémů, dodává energii, snižuje stres a posiluje imunitu. Klíčové withanolidy v ashwagandhě normalizují biochemické procesy v těle, podporují nervový a endokrinní systém.

ÚČINKY

Zlepšuje duševní zdraví

Ashwagandha zvyšuje účinky GABA, což zmírňuje úzkosti a deprese. Tím posiluje duševní zdraví, snižuje stres a pomáhá vytvářet klidný stav mysli.

Zlepšuje kognitivní funkce mozku

Stimuluje produkci acetylcholinu, tím podporuje učení, paměť a schopnost soustředit se. Také zlepšuje celkové kognitivní schopnosti.

Zvyšuje fyzickou výdrž a vytrvalost

Zvyšuje produkci ATP, což zvyšuje energii a aerobní kapacitu. To přispívá k lepší fyzické výdrži, vytrvalosti a podporuje svalový růst.

Podpora imunitního systému

Pomáhá produkci lymfocytů, typu bílých krvinek, což posiluje imunitní reakci těla, čímž podporuje obranné mechanismy proti infekcím.

Další účinky

DALŠÍ ÚČINKY

Snižuje stres

Ovlivňuje hladiny kortizolu, stresového hormonu, což pomáhá zklidnit tělo i mysl a napomáhá udržování psychické rovnováhy.

Podpora reprodukčního systému

Podporuje reprodukci optimalizací hladiny hormonů, což může podporovat plodnost a zdravou sexuální funkci u obou pohlaví.

Snižuje hladinu cukru a tuku v krvi

Pomáhá snižovat hladinu glukózy a triglyceridů (nejběžnější typ tuku v krvi). Kvůli účinkům je předepisována pro diabetes typu 2.

Zlepšuje spánek

Přispívá ke kvalitnímu spánku pomocí relaxačních neurotransmiterů. Tím napomáhá k udržování spánkového cyklu a přispívá k regeneraci těla během noci.

Koupit ASHWAGANDHU

Pro koho je Ashwagandha vhodná?

Ashwagandha je obecně vhodná pro širokou skupinu lidí. Zejména je doporučována sportovcům a jedincům se zvýšenou fyzickou námahou, protože pomáhá udržovat stav vytrvalosti, pocitu vitality a energie. Díky svému obsahu železa může příznivě ovlivnit počet bílých krvinek a erytrocytů.

Posunout nahoru

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

FORMA TABLET

Tento produkt, tak jako většina, je v Bio kvalitě, tedy v té nejvyšší možné. Na kvalitě nám jednoduše záleží a věříme, že i Vám.

PEČLIVÝ VÝBĚR DODAVATELE

Věříme, že kvalita a kontrola jsou velmi důležité, proto jsou naše výrobky zpracovány a přísně kontrolovány v EU.

VYSOKÝ OBSAH ÚČINNÝCH LÁTEK

S vysokým obsahem účinných látek je cenným doplňkem stravy pro podporu imunitního systému, fyzického a duševního zdraví.

CERTIFIKACE BIO A ORGANIC

Ashwagandha splňuje nejpřísnější normy a je certifikována jako bio organic, a to mezinárodně uznávanými certifikačními autoritami jako je USDA.

Koupit ASHWAGANDHU

Dávkování

Při užívání kapslí s obsahem 650 mg ashwagandhy se obvykle doporučuje jedna dávka denně. Nicméně, přesné dávkování může být individuální a závisí na konkrétních potřebách a zdravotním stavu jednotlivce. Pokud máte jakékoliv zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, doporučujeme konzultovat dávkování ashwagandhy s lékařem.

Kdy neužívat

Ashwagandhu by neměli užívat lidé s problémy se štítnou žlázou, cukrovkou 1. typu, lupusem, revmatoidní artritidou, těhotné a kojící ženy. Pokud trpíte dlouhodobými zdravotními problémy nebo se léčíte s jinými onemocněními, je vždy důležité se před zařazením ashvagandhy do svého režimu poradit s odborníkem.

Posunout nahoru

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

Nevyhovuje ti Ashwagandha?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat