Aronie

Aronie

Arónie, známá také jako černý jeřáb, je opadavý keř původem ze Severní Ameriky. Díky ptákům se rozšířila do dalších částí světa. V mírném pásu Evropy začala být pěstována okolo roku 1700 a popularizoval ji ruský odborník Ivan Mičurin v r. 1910. Arónie je ceněna zejména pro své malé černé plody, nazývané malvice, díky vysokému obsahu účinných látek, které mohou příznivě zlepšit běžný život. Tyto plody se využívají na výrobu džemů, džusů, vína a jako přírodní barvivo.

Co obsahuje?

Náš sušený černý jeřáb je vyroben ze 100% Aronia melanocarpa BIO. Je bohatý na antioxidanty, organické kyseliny, flavonoidy, třísloviny, vlákninu a vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B9, A, C, E, F. Dále obsahuje důležité minerály jako hořčík, draslík, železo, vápník, mangan, měď, molybden, jód a rutin. Jelikož je vše rostlinného původu, je vhodný pro vegetariány a vegany.

ÚČINKY

PŘISPÍVÁ KE ZLEPŠENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU

Arónie přispívá ke zlepšení imunitního systému a to díky svému bohatému obsahu antioxidantů, tudíž pomáhá ochraňovat naše tělo.

NAPOMÁHÁ SNIŽOVAT INFEKCI

Obsahuje antioxidanty, které podporují obranyschopnost těla a bojují proti volným radikálům, což může pomoci snížit riziko infekcí.

PODÍLÍ SE NA OCHRANĚ SRDCE A CÉV

Arónie může přispívat k ochraně srdce před ischemickou chorobou a může omezit tvorbu aterosklerotického plaku, který poškozuje cévy.

VYSOKÝ OBSAH ANTIOXIDANTŮ

Černý jeřáb je jedním z významných zdrojů antioxidantů, díky kterým chrání tělo před negativním působením volných radikálů.

Další účinky

DALŠÍ ÚČINKY

PŘISPÍVÁ K DETOXIKACI TĚLA

Napomáhá k detoxikaci ledvin a jater díky antioxidantům a dalším prospěšným látkám. Tím podporuje jejich funkci a celkové zdraví.

NAPOMÁHÁ K REGULACI CUKRU V KRVI

Aronie příznivě ovlivňuje život diabetiků. Nezpůsobuje zvýšení hladiny krevního cukru, ba právě naopak napomáhá k jeho snížení.

UDRŽUJE ZDRAVÝ TRÁVICÍ TRAKT

Vysoký obsah vlákniny, který se nachází v arónii, přispívá ke správné funkci trávicího traktu a podporuje trávení.

URYCHLUJE METABOLISMUS

Arónie urychluje metabolismus díky vitamínu B a vláknině, díky kterým podporuje energetické procesy a zlepšuje trávení.

Koupit ARONII

Proč vybrat

Vybrat si arónii - černý jeřáb BIO má mnoho důvodů. Je to zdravá a přírodní volba, která nabízí vysoké množství antioxidantů, vitamínů a minerálů, které napomáhají k detoxikaci těla. Arónie posiluje imunitní systém, podporuje zdravé srdce a cévy. Nejenže tento plod nabízí bohaté chuťové požitky, ale také má mnoho prospěšných účinků.

PROČ NAKOUPIT U NÁS?

BIO kvalita

Tento produkt, tak jako většina, je v bio kvalitě, tedy v té nejvyšší možné. Na kvalitě nám jednoduše záleží a věříme, že i Vám.

Pečlivý výběr dodavatelů

Pečlivě vybíráme a dovážíme od ověřeného dodavatele, se kterým máme zkušenosti a můžeme říci, že jejich kvalita je prémiová.

KONTROLOVANÉ ZEMĚDĚLSTVÍ

Záleží nám na kvalitě našich produktů, ale také na férovém přístupu k přírodě a zemědělcům, proto se řídíme zodpovědnými postupy.

Vysoký obsah účinných látek

S vysokým obsahem účinných látek je cenným doplňkem stravy pro podporu imunitního systému, trávicího systému a celkového zdraví.

Koupit ARONII

Příprava a dávkování

Arónie BIO má trpkou nasládlou chuť. Doporučuje se konzumovat sušená pro zachování účinných látek. Může být tepelně upravená, ale tím částečně ztrácí účinky. Lze ji použít přímo, nebo ji můžete přidat do koktejlu s mlékem. S přidáním cukru nebo medu zmizí trpkost a vynikne specifická chuť připomínající borůvky.

Černý Jeřáb - Recept

Černé jeřabiny zavařujte s větším množstvím cukru. Rozpusťte 1,5 kg cukru v 1 litru vody. V něm jeřabiny předvařením ztratí tuhost a částečně se prosladí. Předváření ukončete, když jsou jeřabiny změklé a zcela prosáklé cukerným roztokem. Naplňte menší sklenice bobulemi a zalijte cukerným roztokem, v němž jste jeřabiny předvařili. Poté je sterilujeme ve vodní lázni horké 80 °C po dobu 20 minut.

Alergeny

Arónie je obecně považována za bezpečnou rostlinu a zřídka způsobuje alergické reakce. Nicméně, při jakékoli alergii nebo citlivosti na konkrétní látky doporučujeme kontaktovat odborníka nebo lékaře.

Výživové údaje

Sušený plod arónie má na 100 gramů přibližně 310 - 360 kcal. Obsahuje zhruba 1,5 - 2,5 g bílkovin, 66 - 70 g sacharidů (z toho 30 - 40 g cukrů) a 0,5 - 1 g tuků. Má také vysoký obsah vlákniny, přibližně 30 - 40 g a obsahuje asi 10 - 15 g vody. Vápník je přítomen v množství kolem 250 - 300 mg.

Koupit ARONII

Související produkty

Černucha setá

Koupit ČERNUCHU

Nevyhovuje ti Aronie?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat