Moringa

Moringa

Moringa Oleifeira je strom vysoký až 15 metrů z kterého se využívají jeho listy. Jedná se o rostlinu rostoucí v tropických oblastech. Má velmi mnoho zdravotně přínosných vlastností a jedná se o velmi výživnou potravinu s velkým množstvím látek. Konzumují se především listy této rostliny, které mají vysoký obsah vitamínů, minerálů, cenných esenciálních látek, aminokyselin a antioxidantů. V rozvojových zemích je hojně využívána proti podvýživě. Moringa je zdaleka jednou z nejvitálnějších a nejvýživnějších rostlin ze všech, široce je využívána v Ajurvédské medicíně.

Co Moringa obsahuje?

  • Vysoký obsah vitamínů A, B, C, D, E, K a B
  • Minerální látky vápník, draslík, železo, měď, fosfor, zinek
  • Přibližně 20 typů esenciálních aminokyselin
  • Více než 40 druhů antioxidantů
  • 36 protizápalových sloučenin

Účinky

Zlepšuje trávení

Velký obsah vlákniny obsažený v morinze pomáhá s trávením. Jedná se o přírodní antibiotikum, které hubí různé patogeny.

Zpomaluje stárnutí buněk

Zpomaluje stárnutí buněk v těle. Díky tomu bojuje proti vráskám nebo při problémech s pokožkou.

Snižuje hladinu cukru v krvi

Několik studií poukazuje na snižování hladiny v krvi při užívání moringy diabetiky a to průměrně o 13%.

Může zmírňovat záněty a infekce

Díky obsahu izotiokyanátových sloučenin, které Moringa obsahuje, působí protizánětlivě při velkém množství problémů.

Další účinky

Další účinky

Pomáhá nastolit hormonální rovnováhu

Snižování hladiny oxidačního stresu v těle má vliv na nastolení rovnováhy hormonů v těle a zlepšuje vyvážení hormonů v těle.

Posiluje imunitu

Díky chlorofylu, který okysličuje krev, dochází k lepší látkové výměně a podpoře imunity jako prevenci proti nachlazení a chřipce.

Řeší krevní a cévní problémy

Pomáhá bojovat proti cévním, respektive krevním problémům jako je anémie, vysoký krevní tlak, ale i odbourávat cholesterol.

Podporuje zdraví mozku

Vitamíny C a E bojují proti oxidačními stresu, který vede k nemocem jako je Alzheimerova choroba nebo demence.

Koupit MORINGU

Pro koho je Moringa vhodná?

Moringa je vhodná především pro lidi, kteří mají vysoké nutriční potřeby. Tedy pro sportovce, těžce pracující a to jak manuálně tak pro náročnou mentální práci. Vhodná je také pro workoholiky a vegetariány, pro doplnění chybějících látek. Je vhodná pro posílení kondice a zlepšení výkonů.

Dávkování Moringy

Doporučuje se jedna až čtyři tableta 3 krát denně, zapít dostatečným množstvím vody. Vhodné je užívat půl hodiny před jídlem, případně těsně před jídlem. Moringa může být podávána i těhotným nebo kojícím ženám, ty by neměly překročit 2 tablety denně. Vhodné i pro diabetiky, celiaky.

Koupit MORINGU

Moringa vs Matcha

Na rozdíl od moringy obsahuje matcha kofein. Obě superpotraviny přesvědčují vysokým podílem cenných živin. Oproti Matche má Moringa vyšší obsah živin jako vápník, železo, vitamin A, vitamin C a vitamin E. Matcha je bohatá na chlorofyl, theanin, antioxidanty, vitaminy (A, C, E a B komplex), beta - karoten a další mikroživiny.

Proč nakoupit u nás?

Bio Kvalita

Tento produkt, tak jako většina je v Bio kvalitě, tedy té nejvyšší možné. Na kvalitě nám jednoduše záleží a věříme, že i Vám.

Kontrolované zemědělství

Záleží nám na kvalitě našich produktů, ale také na férovém přístupu k přírodě a zemědělcům, proto se řídíme zodpovědnými postupy.

Kontrolováno v EU

Věříme, že kvalita a kontrola jsou velmi důležité, proto je Moringa zpracována do formy tablet a přísně kontrolována v EU.

Forma tablet

Naše Moringa je ve formě tablet, díky čemuž je velmi jednoduché a praktické její dávkování a nehrozí tedy problémy s předávkováním.

Koupit MORINGU

Související produkty

Chlorella

Koupit CHLORELLU

Nevyhovuje ti Moringa?

Máš zájem o další nebo jiné zajímavé doplňky stravy? Podívej se na náš široký sortiment výživových doplňku či jiných produktů.

Vybrat